על המייסד

era

שמי ערן רענן. בשנת 1994 אובחנתי בהפרעה בי פולארית או בשמה הותיק – מאניה דיפרסיה.

הרפואה טוענת שזו הפרעה כרונית שאינה ניתנת לריפוי אך אני גאה לומר שאני מתמודד לשעבר, מתמודד שאינו רואה יותר את ההפרעה הקשה הזו כחלק מחייו.

הקמתי את עמותת מאניקר בשנת 2001, ביחד עם מספר מטפלים מכל התחומים כי אני מאמין שיש מזור, יש תקווה ואפשר להיחלץ גם מהמצבים הקשים ביותר אם נזכרים בניצוץ – ברצון הפנימי לעשות שינוי אמיתי בכל אורחות החיים.

 

ניסיתי על בשרי את כל השיטות הקונבנציונליות וההוליסטיות כדי להבין מה באמת עובד.

22 סוגי תרופות, קסדה מגנטית, טיפולים בחשמל, צמחי מרפא, תזונה מוקפדת, הומיאופתיה, רפואה יפנית וסינית, פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, טיפולי גוף נפש, רפואת תדרים ועוד ועוד ועוד.

אושפזתי מרצוני ושלא מרצוני 3 פעמים וחוויתי מבפנים את מה שהרפואה הציבורית יודעת לתת.

 

הידע והניסיון שצברתי במהלך השנים יצרו אצלי את התחושה שאני חייב לחלוק אותם עם קהל המתמודדים ולנסות לסייע להם ולמשפחותיהם לקצר את התהליך ולהגיע לתובנות ולאיזון מהר ככל האפשר.

עם השנים התרחב מרכז מאניקר ומעניק בין היתר: אימון למצבי הרוח, אשפוזי בית, תחליפים לאשפוז, הפניות לפסיכיאטרים בכירים ומגוון מטפלים הוליסטיים, ייעוץ למשפחות, שיקום, הכוונה מקצועית, טיפול בהתמכרויות, קבוצות תמיכה ובקרוב מרכז יומי הוליסטי חדשני.

הפרעות במצב הרוח, לתפיסתי, ניתנות לאיזון ,אך המתמודדים והמשפחות חייבים להישמע לכללים ברורים ובמקרים מסוימים נוקשים.

חשוב לציין, שתרופות קונבנציונליות, אינן מילה גסה מבחינתי והחשיבות הרבה ביותר בעיני, הינה בריאותו ואיזונו של המתמודד ולא סוג הכלים, שבהם הוא משתמש על מנת להגיע לאיזון לשמחת החיים ולהגשמת מטרותיו. 

 

מרכז מאניקר מונה למעלה מ50 מטפלים ב10 שיטות טיפול ויותר בעלי הסתכלות זהה: העצמת המתמודדים ומתן מענה אמיתי למשפחות בכל נקודת זמן ובכל סיטואציה.

אני מזמין אתכם לבדוק איתנו את כל האפשרויות על מנת להגיע לחיים מאוזנים ואיכותיים ללא פשרות.

 

העיקר הבריאות,

ערן רענן

מנכ"ל מרכז מאניקר

 

להורדת קובץ קורות חיים לחץ כאן