סיפורים מהלב


לערן והצוות היקר,
 
ברצוננו להודות לכם על עבודתכם המסורה עם בננו.
בעקבות הטיפול המקצועי שלכם במשך מספר חודשי הליווי, חלה השתפרות משמעותית בהתנהגותו
וכיום הוא מתפקד הרבה יותר טוב מאשר לפני הטיפול.
מצבו החל להשתפר כבר לאחר מספר מפגשים בודד ,מה שעודד אותנו מאוד לעתיד טוב יותר.
כיום, מספר חודשים לאחר סיום הטיפול ,ניתן לומר שהשמיים הם הגבול ושרק ימשיך כך!
 
תודה!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
משפחת מאניקר היקרה,
 
ליוויתם את בננו ואותנו כמשפחה בתקופה מורכבת, עמוסה וקשה.
יחסית חלפה תקופה קצרה אבל חווינו את הזמן באינטנסיביות אדירה הליווי שלכם היה עבור נועם ועבורינו מנוף עצום שהקל על ההתמודדות הלא פשוטה עם המצב הקשה.
התהליך עוד לא תם והדרך ארוכה, אך הצלחתם לעלות את "הילד" למדרגה שממנה הוא יכול להמשיך ולטפס.
כולנו מקווים שהוא יצליח להגיע למדרגה מספיק גבוהה שממנה יחווה תצפית חיובית על עצמו ועל עולמו.
ברגישות נפלאה, בהרבה רגש חיובי ואוהב ובמקצועיות מרשימה כך טיפלתם בו.
השרתם עלינו הרבה בטחון והייתם כתובת זמינה בכל רגע.
לא נשכח זאת ותמיד נודה לכם באמת מעומק הלב.
אתם נשארים כתובת חשובה עבורינו ונשמח לדווח על כל התקדמות ושינוי חיובי אצלו!
תודה !!
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ע. מתל אביב
ערן ליווה אותי מאמצע משבר עד לחזרה לשיגרה.
במצב מאוד בעייתי, שמעבר לבעיות שיש לי, גם יש לי בעיות של אמון באנשי מקצוע וגם יש סבבי לחץ מהמעגלים הקרובים אלי (המשפחה והחברים).
ערן עזר לי לרכוש את הכלים להתמודדות עם המצב שלי, בנוסף הרגיע את המשפחה שלי ונתן לי הכוונה איך להתמודד איתם בצורה שהם רגועים ולא מכניסים לחצים נוספים להתמודדות שלי.
אני בטוח שמעבר לעזרה הרבה שקיבלתי ממנו גם הוא עזר לאמא שלי להתמודד עם המצב ובלעדיו המצב היה קשה יותר לכולנו.
בנוסף ערן ליווה אותי ועזר לי להתמודד עם הרופאים ועזר למצוא את הרופאים אשר מתאימים לי
 
ערן,
אני רוצה להודות לך על טיפול מסור, מבין ותומך. על שקיצרת  עבורי את התהליך ותמכת בי בתקופה של משבר עצום. לא אשכח את הפגישות הראשונות שלנו במחלקה הסגורה בבית החולים גהה. לרגע חשבתי שאתה מלאך.  על שהקנת לי כלים רבים להתמודדות והכי חשוב שעכשיו יש לי כתובת שאני יודע שתעזור לי שוב לפני שאני מגיע למצב של משבר חס וחלילה טפו טפו טפו.
המון תודה!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
אביבה אמא של י' מיבנה
 
ערן יקר,
אני מודה שכשהגענו אליך לפני 3 חודשים הייתי לגמרי מיואשת, לא האמנתי באמת שיש לבן שלי סיכוי. אני רוצה להודות לך מקרב לב על ההתמסרות הטוטלית ההקשבה והידע העצום שהנחלת למשפחה שלנו. עברו רק 3 חודשים והנה י' כבר מתפקד, מחייך ומזכיר לי את הבן האמיתי שלי.
אני סוף סוף מבינה הן את חשיבות הטיפול התרופתי והן כמה עבודה דרושה מעבר לכך. אני מודה שגם אני כמו י' הדחקתי זמן רב את המצב ופתאום לראות אחד כמוך אחרי כל מה שעברת עשה עבורי את כל השינוי.
בשמי ובשם משפחתי המון המון תודה.
שלך לתמיד,
אביבה
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
יקירי ערן,
 
רציתי להגיד לך תודה על כל מה שעשית עד כה למען בננו ולמעננו כהורים; לליווי הכנה, הנאמן והסבלני לתהליך שנראה הרבה פעמים כה מייאש ומייגע.
דרכינו עוד לא נפרדו ואני מאמינה שלצורך המשך השיקום שלו, הוא עוד יזדקק לך רבות ואתה תמשיך ללוות את משפחתנו לתקופה הבאה, דבר המהווה עבורנו כעוגן חשוב ואלמנט של בטחון שהיה חסר לנו לפני שהכרנו אותך.
היה חשוב כבר להודות לך לבינתיים ועד לאן שהגענו אף על פי שעוד ארוכה הדרך לשיקום הסופי כי ההרגשה הפנימית העכשווית, שאנו בדרך לשם. חשוב לא פחות להודות לך על זה שהצלחת להוביל אותנו כהורים למקום של רגיעה ותקווה עצומה להצלחה עתידית שהננו רואים אותה באמונה גדולה בסוף הדרך וסוף סוף התחלנו אכן לראות את האור בסוף מנהרת מסענו עם בננו שהיה כה חשוך מרפא ואבוד תקוות עד כה.
תודתי המיוחדת למתנה היקרה מבחינה סינטימנטלית שהענקת לי כאם בנדיבותך; שרשרת המזל האישית שלך מתוך אבחנה ברגישות רבה להתעניינותי במשמעותה. נתינה אישית באהבה שכזו, נגעה עמוקות ללבי והערכתי הרבה נתונה לך על כך מקרב לב. חשוב לי שתדע ששרשרת זו מהווה כבר עבורי סמל חזק לאמונה בהצלחה הצפויה לנו בהמשך בדומה להצלחתך האישית. אני לא מורידה אותה מעליי וכל יום מחזיקה אותה בשתי ידיי ונושאת תפילה קצרה ובקשה שאלוהים יברך ויאיר את דרכו של בני ויעזור לו להגיע לאיזון, לעצמאות, להצלחה ואושר בחייו.
ועל אמונות לא מתווכחים........... פשוט ממשיכים להאמין שהאמונה תהא כנבואה שתגשים את עצמה.
באהבה, בהוקרה ובהערכה רבה,
אמא של מטופל שלך <3<3<3
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
אושרית אישתו של א' מגבעתיים
 
היי ערן,
"אחרי חודשים ארוכים אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לך על השינוי המדהים שעשית במשפחה שלנו. כפי שאתה יודע כשהגעתי אליך הייתי כבר על סף ייאוש הכל נראה אבוד, הזוגיות כבר התפוררה התא המשפחתי נראה גמור ואישי היקר שרק יצא מאשפוז קשה נראה במקרה הטוב כצל של עצמו.
הסבלנות והנחישות שלך הם שהצילו אותנו לא פחות, לא ויתרת לי ולא ויתרת לנו.
סוף סוף א' חזר לעבוד, אנחנו כבר שוב משפחה ואני באמת אסירת תודה. אף פסיכולוג או פסיכיאטר לא היה להבין ולדאוג לנו בצורה הזו.
אני מזמינה אותך להפנות אלי כל מתלבט לצורך המלצה חמה.
שוב תודה
אושרית
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ענת אחותו של ש' מתל אביב
 
היי ערן,
בשמו של ש' ובשם כל המשפחה שלי אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור והאינטנסיבי באחי היקר. לא האמנתי שהשינוי בטיפול התרופתי שהצעת ופגישה קצרה עם פרופסור לבקוביץ בשילוב עם פעילות גופנית ושינוי קריירה יכולים לשנות כל הרבה בכל כך מעט זמן.
תוך 6 שבועות אחי חזר לעצמו כמעט באופן מוחלט, הוא עובד בעבודה שמצאת לו,עושה ספורט מידי יום ובעיקר כבר לא תקוע במיטה עם מחשבות קשות.
זה מבחינתי היה נס גלוי ואני מודה לה' ששלח לי אותך.
מוכנה להתנדב אצלכם איפה ומתי שתרצה.
ענת
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
היי ערן,

שלום ערן אתמול קיימנו איתך את המפגש הרביעי ברצף שבועי , כשבסופו של המפגש קיבלתי ממך את בירכת הדרך להמשיך הלאה ולנצל את מה שקיבלתי ממך במהלך הפגישות מודה שבתחילה היו לי ספקות , אבל אחרי שנפגשתי עם פסיכולוג שהתחיל לעשות "חפירות לעומק" שלדבריו זה חלק מהטיפול הדרוש , כשאני את הסיגנון הזה מכיר מבעבר - הוא לא עזר לי כלל , ואצלך קיבלתי כלים שיעזרו לי להתמודד עם קשיים בעתיד , הבנתי שזה מה שאני זקוק לו ! חושב ומאמין וכמובן מקווה שמה שעלה על ידך במהלך הפגישות אכן יסייע לי לחזור לשגרה ואני מבין שבניגוד לעבר אני חייב להמשיך בטיפול התרופתי שאמור לייצב אותי ולמנוע "נפילות" .שמחתי שלא "סגרנו דלת " וציינת שאתה זמין בכל זמן בעתיד , אם יהיה צורך לחדש את הקשר, ואני מבטיח שאעשה זאת אם יידרש. נשאר לי רק להודות לך על מה שנתת, הדרכת ,ייעצת וסיפרת בפגישות ואני היום מרגיש הרבה יותר מחוזק כדי לטפל במה צפוי לי בעתיד הקרוב והרחוק אז שוב תודה והצלחה בעבודה הטובה שלך גם אצל אחרים.
בן
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
לערן היקר

ומה שלומך? הייתי רוצה לספר לך את כל חויותיי מהמפגשי טיפול שלך בחברי האהוב. מההתחלה ועד הסוף..:-) חברי הסובל מהפרעה דיכאונית דו קוטבית (בעיקר מדכאונות קיצוניות וקשות) שגרמו לו לניסיונות התאבדות,ע"י בליעת שלל כדורים רבים לשימחתי הרבה חברי נשאר בחיים. לאחר ניסיון התאבדות האחרון החלטתי ביחד עם חברי לקחת את עניין ההפרעה הדיכאונית בידיים כדי למזער עד כמה שאפשר את הסיכוי לניסיונות התאבדות נוספים בעתיד וחרשתי את האתרים בלמידה לעומק על מחלה דיכאונית זו... ו... הגעתי למרכז מאניקר...הסיפור חיים של ערן,כבשו אותי מהרגע הראשון כבר במפגש הראשון ערן כבש אותי לגמריי, ערן משמש דוגמא והשראה גדולה של מי שחי בשלום עם מחלתו המניה דיפרסייה,בשילוב עם הניסיון שלו עם מטופלים במהלך עבודתו אני רוצה לציין שערן: א.ניחן באינטליגנציה רגשית גבוהה מאוד למטופלים ב.יש לו גישה חיובית,מעודדת מאין כמוהו ג.אדם מאוד אמיתי וכנה ד.יש לו יכולות גבוהות מאוד לתת את הכלים והעידודים למטופל כדי לעזור לו לצאת ממצבי דיכאון ובמקביל להשתמש בכלים מעולים לעתיד כדי לחיות בשלום גם בימים קשים של דיכאון ה..ערן בתור אדם שחווה תקופות קשות מאוד בגין מחלתו המניה דיפרסייה,אין כמוהו המבין את התהומות הענקיים של האדם שנמצא בדיכאון. שום פסיכולוג קליני עם כל הכבוד לפסיכולוגיים הקליניים לא יכול להבין את המצוקה הגדולה של אדם בדיכאון עמוק (או במניה),כמו ערן- אדם שחווה זאת לא פעם בחייו. המפגשים של ערן עם חברי ועימי,היו פגישות ששוחחנו שלושתינו,והיו מפגשים שערן שוחח אך ורק עם חברי. המפגשים הללו תרמו לחברי המון,תוך זמן יחסית קצר,חל שיפור במצבו הנפשי,וכיום גם יש לו את הכלים שלמד מערן כדי להתמודד עם מחלתו אני רוצה לציין שגם לי ערן תרם המון,הוא גרם לי להבין לעומק את העולם של הסובלים מדיכאון,וכיום אני יודעת איך להתנהג עם חברי בתקופות הקשות,וגם יודעת שתמיד יהיה לי למי לפנות בכל שאלה או מצוקה שתתגלה בעתיד עם חברי. אז המון תודה רבה לך ערן מכל הלב אין כמוך! בכל הכנות מאתי.
 
 

מה אנחנו מציעים

 • קורס הכשרה להדרכה

  manicareacademy

  Manicare Academy - קורס הכשרה להדרכה והתערבות בבריאות הנפש

  להמשך קריאה
 • בית שיקומי למתמודדים

  5

  בית שיקומי במושב ינוב אשר משלים את תהליך הריפוי בסביבה המספקת התנסות, הכוונה וייעוץ עד לשלב ההשתלבות העצמאית בחברה. 

  להמשך קריאה
 • אשפוז בית

  7

  אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי הינו אחד הפתרונות היחידים שמציעה הרפואה הציבורית במדינת ישראל במצבים שכאלו. במקרים רבים ישנה גם אלטרנטיבה אחרת.

  להמשך קריאה
 • טיפולים למתמודדים צעירים

  maniteennew

  בשנים האחרונות, אנו פוגשים יותר ויותר בני נוער, שנקלעים במהלך התבגרותם למצבים רגשיים ונפשיים מורכבים, שמקשים עליהם ועל בני משפחותיהם, להתמודד עם הקשיים בכוחות עצמם. 

  להמשך קריאה
 • אשפוז יום

  1

  במקרים רבים השיקום האמיתי של מתמודדים כרוך בשינויים רבים באורחות החיים.
  החזרה לחיים האמיתיים חייבת לפעמים להיעשות בסביבה שונה בתכלית.

  להמשך קריאה
 • אימון למצבי הרוח

  בשנים האחרונות, לאור בקשת משפחות רבות פיתחנו במרכז מאניקר כלי טיפולי חדשני: אימון למצבי הרוח. הכלי החדשני מביא לידי ביטוי את כל הידע המקצועי, קבוצות התמיכה ושלל שיטות טיפול עדכניות. אפשר לחיות בצורה טובה ומאוזנת ולא לוותר על דבר

  להמשך קריאה
 • אבחון וליווי פסיכיאטרי

  במקרים רבים, מתחיל האיזון מהפן הפרמקולוגי: איזון תרופתי מדויק הינו הכלי החשוב והיעיל ביותר בפרט במקרים אקוטים. הפיקוח והליווי הפסיכיאטרי ושינויי מינון והפחתת התרופות מפעם לפעם חיוני לכל תהליך

  להמשך קריאה
 • טיפול וייעוץ למשפחות
  בטיפול המשפחתי אנו מסייעים למשפחה להכיל את המשבר, לנתח את התנהלות המשפחה במצב החדש ולבחון את המקום של כל אחד במשפחה: כיצד השפיע המצב, מהם דרכי ההתמודדות וכיצד המשפחה מתמודדת ברמה המערכתית
  להמשך קריאה
 • טיפול בהתמכרויות

  כמו בדיאטה רבים יכולים לכאורה להיגמל מההתנהגות ההרסנית לזמן קצר אך בכדי לעשות זאת לאורך זמן דרושה עבודה מקיפה.
  במידה ונעשה תהליך גמילה והחלמה משמעותי ומאתגר, המטופל יכול להרגיש שיפור ניכר באיכות חייו ברב המישורים

  להמשך קריאה
 • הכוונה תעסוקתית ושיקום

  הרעיון שמנחה אותנו בעבודת השיקום ובכלל, הינו שיש לתפור חליפה אישית עבור כל מתמודד עמו אנו עובדים ומלווים. אנו עושים זאת על ידי בנית תכנית שיקום אישית, אשר מותאמת לכל אחד על פי הצרכים, היכולות, הרצונות והחלומות שלו.

  להמשך קריאה
 • טיפולים בסקייפ

  במקרים מסוימים בהם המטופלים או משפחתם נמצאים במרחק רב ממרכז מאניקר ברשפון או שהם שוהים בחו"ל, אנו משלבים ומאפשרים טיפולים באמצעות רשת האינטרנט והסקייפ

  להמשך קריאה
 • קבוצות תמיכה

  קבוצות תמיכה להפרעות במצב הרוח - בשנת 2001 החלה מאניקר בהקמת קבוצות תמיכה למתמודדים עם הפרעות במצב הרוח. סיווג המשתתפים : מגיל 18 ומעלה, מכל שכבות האוכלוסייה

  להמשך קריאה