ניוזלטר יולי 2015

מומלץ לאפשר תמונות לצפייה מיטבית

עמותת מאניקר
www.manicare.co.il

 
שמי ערן רענן ואני מנכ"ל עמותת מאניקר. עמותת מאניקר נוסדה בשנת 2001 מתוך כוונה לתת מענה אמיתי והוליסטי למתמודדים עם הפרעות במצב הרוח והפרעות נפשיות נוספות.
 
 
כמי שהתמודד שנים עם מצבים קשים מנשוא וחקר כל פתרון קונבנציונאלי או אלטרנטיבי מתוך תקווה מהולה בייאוש, אני קשוב היטב הן לסבל המתמודדים והן לקושי של המשפחות.

במהלך שנות פעילותה של העמותה, פיתחנו מגוון תהליכים הוליסטים, השמים דגשים על נושאים שהינם אבני היסוד בכל הקשור לאיזון אמיתי ורציף בטווח הארוך.
 
תזונה, פעילות ספורטיבית, טיפול משפחתי, טיפולי גוף-נפש, דיסטיגמציה, מודעות, טיפול בטראומות, בקרה על שעות השינה, התמדה, פעילויות מקרקעות וכמובן טיפול תרופתי מדויק הינם חלק חשוב מהדגשים שאנו מציעים.
 
הכמיהה לתוצאה ושינוי מיידיים הינה חלק מהאתגר הטיפולי, שעומד בפני המשפחה והצוות המטפל. הסבל העצום והרצון המשותף של כל המעורבים לפתרון קל ומהיר שאינו בנמצא, מייצר על פי רב לחץ עצום על המתמודד ועל משפחתו. 
 
ברבים מהמקרים אני מוצא מתמודדים מקסימים, שסובלים מ"רגישות יתר" ולצד אינטליגנציה גבוהה, יצירתיות בלתי נדלית וכישורים, קיימת חוויה של הימצאות במבוך שאין ממנו מוצא. הפער בין המצב הנתון ובין הכישורים והפוטנציאל הגלומים במתמודד, מהווים לעתים חלק משמעותי מהתהליך הטיפולי.
 
 
התהליכים שאנו מציעים דורשים עבודה עצמית ומשפחתית מאתגרת וסזיפית, שינויים בהרגלי החיים ולעיתים בעיסוק אך בסופם התגמול שווה את הכל.
 
בשנים האחרונות ליוויתי למעלה מ 300 תהליכים עם מתמודדים וברור שהמכנה המשותף של כל ההצלחות הוא הניצוץ, הרצון לעשות שינוי אמיתי ומהותי בחיים.
 
צעד אחר צעד הצוות המקצועי שלנו, שמנוהל על ידי מיטב הפסיכיאטרים ומונה למעלה מ 50 מטפלים ב 10 שיטות טיפול ויותר, מלווה את המתמודדים עד להגשמת מטרותיהם לטווח הקצר והארוך.   
 

הכפר - מרחב לשחרור מתלות

במקרים מסוימים אנו ממליצים על חלק מתוכנית השיקום שתמומש מחוץ לבית. מתמודדים רבים חייבים לקחת פסק זמן אמיתי מהכל ולהתחיל מבראשית.
 
הכפר – בראשות יותם אלף מספק מענה מושלם לעניין זה. צוות המטפלים בראשות פסיכיאטר מהשורה הראשונה יתנו מענה אמיתי לבחון דרכים חדשות לשיקום, גמילה מהתמכרויות ויציאה ממשברים.
 
סדר יום מאורגן, פעילות ספורטיבית, פעילויות מקרקעות ומגוון טיפולים הוליסטים וקונבנציונאליים יאפשרו לכל מתמודד לצעוד בדרכו שלו להגשמת מטרותיו.
 
עמותת מאניקר מלווה את המתמודדים ומשפחותיהם לאורך כל התהליך ומאפשרת גם למשפחות לקבל את התמיכה המתאימה לכל אורך הדרך.
 
הכפר הינו מרכז טיפולי פרטי, אקסקלוסיבי ודיסקרטי לאנשים עם מצוקות רגשיות או נפשיות אשר זקוקים לפסק זמן מהחיים לטפל בעצמם באופן יסודי ולאסוף כוחות להמשך. 
 
הכפר שוכן בפרדס חנה במתחם קסום של עשרות דונם בצל אקליפטוסים בני 100 שנה. במהלך תקופת ההחלמה רוכש המטופל כלים יעילים לתפקוד והתנהלות מאוזנת "בחיים האמיתיים". המטופלים גרים בכפר לתקופה של מספר חודשים בהתאם לצורך. המסגרת אינטימית ומתנהלת באווירה ביתית, לרוב מונה הקבוצה 8 - 10 מטופלים.
 
למי מתאים הכפר.
מטופלים מגיעים לקבלת עזרה מסיבות של משבר נפשי, קשיים בוויסות הרגשי, התנהגויות הרסניות דוגמת התמכרות לסמים, אלכוהול, תרופות ומחשבים.

המסגרת מתאימה לסובלים מהפרעת אישיות גבולית או מהפרעות פסיכיאטריות אחרות בשלב מיוצב. מסגרת הכפר מספקת למטופלים ששוחררו מאשפוז פסיכיאטרי, תחנת ביניים בה יוכלו להתייצב. ישנם מצבים בהם הכפר יכול לשמש כתחלופה למחלקה פתוחה. לכפר מגיעים אנשים אשר לא מתאימים למסגרות ציבוריות או שאינם מעוניינים להיכנס למסגרות ציבוריות.

הקליקו לצפייה בוידאו 

 
עמותת מאניקר מעבירה מספר תהליכים טיפוליים ואימוניים למתמודדים:
אנו פועלים גם להגשמת המטרות הבאות:
  • הקמת מרכז לאשפוז יום באזור המרכז
  • מתן מענה ביטוחי ייחודי למתמודדים ומשפחותיהם
  • שיווק טכנולוגיות מתקדמות בתחום 
  • "קו חם" - 24/7 לתמיכה טלפונית במתמודדים ומשפחותיהם
  • הרמת קרן תרומות למימון מתמודדים ומשפחות שאין באפשרותם לממן את מגוון הטיפולים הנדרשים
אחת לחודש אנו בוחרים מקרה אחד של מטופל שאין לו, או למשפחתו, כל אפשרות כלכלית אך רצון ומודעות לעשות שינוי אמיתי בחייו ונותנים לו את כל הטיפולים הנדרשים ללא כל עלות.
 
 
מידי חודש, נעביר אליכם בניוזלטר את החדשות וההתפתחויות בעמותת מאניקר לצד מאמרים חדשניים בתחום בריאות הנפש, הטכנולוגיות והכלים המובילים לטיפול ואיזון הפרעות נפשיות.
 
אנו מאמינים, במאניקר שלכל אדם יש את ההזדמנות לעשות שינוי משמעותי בחייו לקראת חיים מאוזנים ומאושרים.
 
אני מזמין אתכם לבחון ביחד איתי את האפשרות שלכם.

העיקר הבריאות,
ערן רענן
אימון משפחתי
דאני ששון \ מנהלת מקצועית עמותת מאניקר
 
"משפחות מתמודדות" הן משפחות בהן אחד מבני המשפחה חווה משבר נפשי. המשפחות נחשפות, על פי רוב, למשבר חזרתי, כאשר האינטראקציה בין המתמודד למשפחה עלולה להזין ולהחריף את מצבו של המתמודד.

המשפחה חווה שינוי הנוגע לכל תחומי החיים. משך המשבר והמציאות הרגשית החדשה, חושפת את המשפחה למצבי לחץ, דחק, ומכאן קצרה הדרך לתחושת חוסר אונים.

באימון המשפחתי אנו מנסים לסייע למשפחה להכיל את המשבר. ננתח את התנהלות המשפחה במצב החדש ונבחן את המקום של כל אחד במשפחה. כיצד השפיע המצב, מהם דרכי ההתמודדות של כל פרט וכיצד המשפחה מתמודדת ברמה המערכתית עם כל סיטואציה.

האימון מקנה למשפחה  ידע וכלים להתמודד עם "מעגל ההפרעה", לגלות את ההתנהגויות, הפחדים והקונפליקטים החדשים שבאים לידי ביטוי והשפעתם על המערך המשפחתי בכלל וחייו של המתמודד בפרט.

בסיום התהליך, המשפחה יוצאת עם הכרה ותובנות של הכוחות המעכבים ומעצימה ואת היכולות המשותפות של כל בני המשפחה כיחידה אחת: הבנה, אמפתיה, כבוד הדדי,הכלה והעצמה של כל אחד מבני המשפחה.

מניסיון של למעלה מ 20 שנים חשוב לי להדגיש כי שיקומו של כל מתמודד תלוי על פי רוב, במידה רבה גם בקשריו האישיים והמשפחתיים. למשפחה חלק חיוני בשיקוף מדויק וברור למתמודד בכל שלבי התהליך.

לעיתים התמיכה האבסולוטית במתמודד אינה לטובתו והקניית כלים מהותיים לבני המשפחה עשויה לקצר ולשפר את תהליך שיקומו.

מאמרים חדשים בתחום בריאות הנפש

 

התמכרות לקניות / ד"ר אירנה נתנאל ופרופסור פנחס דנון

התמכרות לקניות מאופיינת בקניות בלתי מרוסנות אשר מובילות למצוקה נפשית ונזק כלכלי משמעותי. שכיחות ההפרעה באוכלוסיה היא 2-8%, כאשר רוב הסובלות הן נשים. הדחף לקנות מלווה בתחושות שליליות של מתח, חרדה, לחץ ותחושת הקלה לאחר הרכישה. לאחרונה פותחו מודלים טיפוליים שהוכיחו את יעילותם, כגון הטיפול המשולב של תרופות (SSRI), פסיכותרפיה התנהגותית–קוגניטיבית (CBT). למאמר המלא.
 

אנשים הסובלים מחרדה והרהורים מציקים הם חכמים יותר

חוקרים קנדים גילו קשר בין אינטליגנציה גבוהה לחרדה. "אם נכחיד תכונות כמו חרדה, זה סוף האנושות כפי שאנחנו מכירים אותה". למאמר המלא.
 

תרופות נוגדות־דיכאון – לא מה שחשבתם

החלק הראשון בסדרת המאמרים "תרופות פסיכואקטיביות - לא מה שחשבתם" סוקר בהרחבה ובפירוט את ספרו של הפסיכולוג הקליני וחוקר הפלצבו אירווינג קירש, "תרופות המלך החדשות: ניתוץ המיתוס של תרופות נוגדות-הדיכאון", שבו ממצאים מפתיעים על היקף ההבדלים בין השפעת החומרים הפעילים בתרופות להשפעת אפקט פלצבו. למאמר המלא.


 
רח' צמחי היהודים 8 ת"א,  טלפון 09-7998626
מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. | אתר: www.manicare.co.il
Facebook
Facebook
Website
Website
 

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*