טיפול וייעוץ למשפחות

בטיפול המשפחתי אנו מסייעים למשפחה להכיל את המשבר, לנתח את התנהלות המשפחה במצב החדש ולבחון את המקום של כל אחד במשפחה: כיצד השפיע המצב, מהם דרכי ההתמודדות וכיצד המשפחה מתמודדת ברמה המערכתית
 
iStock 000050858576 Medium-Beautiful family portrait Small

"משפחות מתמודדות" הן משפחות בהן אחד מבני המשפחה חווה משבר נפשי. המשפחות נחשפות, על פי רוב, למשבר חזרתי, כאשר האינטראקציה בין המתמודד למשפחה עלולה" להזין ולהחריף את מצבו של המתמודד. המשפחה חווה שינוי הנוגע לכל תחומי החיים. משך המשבר והמציאות הרגשית החדשה, חושפת את המשפחה למצבי לחץ, דחק, ומכאן קצרה הדרך לתחושת חוסר אונים.

בטיפול המשפחתי אנו מנסים לסייע למשפחה להכיל את המשבר. לנתח את התנהלות המשפחה במצב החדש ולבחון את המקום של כל אחד במשפחה. כיצד השפיע המצב? מהם דרכי ההתמודדות של כל פרט? וכיצד המשפחה מתמודדת ברמה המערכתית עם כל סיטואציה?

הטיפול והייעוץ מקנה למשפחה ידע וכלים להתמודד עם "מעגל ההפרעה", לגלות את ההתנהגויות, הפחדים והקונפליקטים החדשים שבאים לידי ביטוי והשפעתם על המערך המשפחתי בכלל וחייו של המתמודד בפרט.

השאיפה בסיום התהליך, היא שהמשפחה תצא עם הכרה ותובנות של הכוחות המעכבים והמזרזים להפרעה מחד, ומנגד תעצים את היכולות המשותפות של כל בני המשפחה כיחידה אחת וזאת מתוך: הבנה, אמפתיה, כבוד הדדי, הכלה והעצמה של כל אחד מבני המשפחה.

חשוב להדגיש כי שיקומו של כל מתמודד תלוי על פי רוב, במידה רבה גם בקשריו האישיים והמשפחתיים. למשפחה חלק חיוני בשיקוף מדויק וברור למתמודד בכל שלבי התהליך.

לעיתים התמיכה האבסולוטית במתמודד אינה לטובתו והקניית כלים מהותיים לבני הזוג או בני המשפחה, עשויה לקצר ולשפר את תהליך שיקומו.